Menu

Zadaszenia tarasów czyli jak miło zorganizować chwilę w zieleńcu

0 Comments


W przeszłych latach bardzo nagminnie nie mieliśmy opcji posiedzieć w ogrodzie. Wielokrotnie krótko spadało, zaś deszcz poganiał wszystkich spod deszczochronu do domku. Po kwadransie burzy nie było gdzie powracać. Oślepiające słońce i duże temperatury ponadto nie zapraszały do zasiadania na tarasie. Liczne zmiany aury pogodowej nie pozwalały radować się zielenią przy domu.

Praktyczny oraz niezwykle wytrzymały taras z gotowych do montażu podzespołów

Pragnąc dobrze przygotować się do zmiennych warunków pogodowych na najbliższe lato należy zamontować taras z gotowych konstrukcji z aluminium Stimeo. Wystarczy stworzyć podłoże i dodatkowe drzwi (skoro nie przewidzieliście ich podczas budowy budynku ) – reszta tarasu dojedzie do was gotowa do montażu. Taras posiada umocniony, aluminiowy szkielet, który w prosty sposób umocujemy do podłoża. Takie zadaszenie doskonale sprawdzi się w jakichkolwiek warunkach pogodowych a jednocześnie nie zasłania nam widoczków. Podczas przelotnego deszczu zadaszony taras będzie zadowalającą ochroną aby nie trzeba było iść do domu.

Zadaszenie tarasu- jak zwiać przed prażącym słońcem

Przeźroczyste zadaszenia tarasów to znakomite rozwiązanie dla ludzi, którzy chcieliby zanurzyć się w naturze, lecz przy okazji zabezpieczyć się przed deszczami (dzięki orynnowaniu okolica nie zmieni się w bajorko ). Odprężając się w rozkładanym fotelu możemy spoglądać na chmury albo gałęzie drzew – dach tarasu składa się z ruchomych płyt, które w kilka sekund mogą się otworzyć bądź zamknąć. Żeby uniknąć kłopotu z palącym słońcem warto wzbogacić całość o kotarę ogrodową.

Pierwsze promienie słońca na nowym tarasie

Lato w domu bez obaw, iż będziemy się przypiekać lub moknąć, z widokiem na dopieszczoną zieleń własnego ogrodu – zadaszony oraz zabezpieczony taras zmieni nasz domowy czas w doskonały relaks na łonie przyrody. Aby cieszyć się nowym tarasem wystarczy wykonać podłoże, wybrać właściwy wymiar i zamontować gotowe moduły.

Czyż to nie łatwe?

Nowy taras to wyjątkowa okazja by poprosić gości do wspólnego biesiadowania wśród zieleni.